Nenoliedzami visas nozares ir piedzīvojušas pandēmijas ieteksmi uz saviem ieņēmumiem. Vienīgās nozares, kas ir piedzīvojušas izaugsmi un peļņas pieaugumu ir tiešsasites veikali un pakalpojumu sniedzēji. Taču visi veikali, kafejnīcas, izklaides vietas, klubi, sporta zāles, kazino zāles un daudzi citi uzņēmumi ir piedzīvojuši peļņas mazināšanos. Viens spilts piemērs, kur veiksmīgs uzņēmums ir piedzīvojis lielus zaudējumus ir SIA Admirāļu klubs.

Azartspēļu organizētāja SIA Admirāļu klubs apgrozījums pērn bija 10,635 miljoni eiro, kas ir 2,5 reizes mazāks nekā gadu iepriekš, un zaudējumi sasniedza 890 116 eiro, liecina firmas.lv informācija.

Uzņēmuma vadības gada pārskatā teikts, ka apgrozījuma un zaudējumu kritums ir saistīts ar “novecojušu” ierobežojumu ieviešanu un atteicēju reģistru. Tāpat Admirāļu kluba vadība informē, ka pirms ārkārtas situācijas izsludināšanas uzņēmums organizēja azartspēles 25 spēļu zālēs ar 600 spēļu automātiem, kas salīdzinot ar 2019. gadu, par 33% mazāk.

Pagājušajā gadā uzņēmums turpināja ieguldīt attīstībā. Tātad 2020. gadā tika noslēgts līgums ar Gaming Innovation Group Inc. par tiešsaistes azartspēļu platformas izveidi. Admirāļu kluba vadība prognozē, ka 2021. gads nozarei būs izaicinošs.

Arī šogad Admirāļu klubs strādās pie pasākumiem, lai optimizētu uzņēmuma struktūru un optimizētu uzņēmuma izmaksas. Uzņēmums reģistrēts 1995. gadā. Tas pieder Austrijā reģistrētam uzņēmumam Novamatic AG (60%) un Jāņa Zuzāna kontrolētajai Foroms LLC (40%). Papildus Zuzāna uzņēmumam patiesais labuma guvējs ir arī austrietis Johans Grafs. Admirāļu klubs kopā ar LLC Alfor, kas pārvalda Fenikss spēļu zāles, ir daļa no lielākās azartspēļu uzņēmumu grupas Latvijā, kas darbojas arī Igaunijā.

Tāpēc, ar nepacietību gaidām, kad visi ierobežojumi tiks atcelti, mēs varēsim atgriezties pie izklaidēm un uzņēmumi sākt atgūties no pandēmijas radītajām sekām.